Powered by Smartsupp

Pálava - Vinařství - Vinařství HRABAL

Pálava: Symfonie chutí a vůní

Křížení a původ Pálava je relativně mladá odrůda, vyšlechtěná v České republice křížením odrůd Tramín červený a Müller Thurgau. Tato odrůda je pojmenována po malebném regionu Pálava v jižní Moravě. Pálava si získala popularitu díky svému jedinečnému aroma a chuti. Stala nejpopulárnější novodobou odrůdou u nás.

Pěstování Pálava vyžaduje pečlivý přístup k pěstování, neboť je citlivá na určité hroznové choroby. Nejlepší výsledky dosahuje na slunných svazích s dobře odvodněnými půdami. Hrozny Pálavy jsou středně velké, oválného tvaru, s jemným zlatavě-žlutým odstínem a růžovým nádechem.

Charakteristika vína Vína z Pálavy jsou známá svým bohatým, plným a aromatickým profilem. V chuti se mísí tóny exotického ovoce, medu, květin a koření. Vína jsou obvykle polosladká nebo sladká, s vyváženou kyselinkou a dlouhým dozvukem. Právě svěží kyselinka i při vyzrátí do výběru z hroznů je její největší výhodou. V poslední době narůstá nabídka i suchých variant.

Potenciál zrání Pálava má vynikající potenciál pro zrání v lahvi. V průběhu času se její komplexní aroma a chuť dále rozvíjí, čímž vznikají skutečně unikátní vína.

Párování s jídlem Tato odrůda je ideální pro párování s bohatými a aromatickými pokrmy, jako jsou pikantní asijská jídla, uzené sýry, foie gras nebo sladké dezerty. Její plnost a sladkost jsou skvělým doplňkem k intenzivním chutím.

Pálava představuje jedinečný vinařský zážitek, který v sobě snoubí tradici a inovaci. Je to odrůda, která si zaslouží pozornost každého, kdo hledá něco výjimečného ve světě vína.