Powered by Smartsupp

Aktuality ze světa vína


Z etikety vína se dozvíte důležitý údaj, který musíte sledovat

Z etikety vína se dozvíte důležitý údaj, který musíte sledovat

Víte, že při výběru vašeho oblíbeného šumivého vína můžete narazit na dvě zásadně odlišné metody výroby? Většina bublin Frizzante v Rakousku, Německu a dokonce i u nás se vyrábí procesem, který má s přírodní výrobou vína málo společného – sycením oxidem uhličitým. Ano, přesně takovým způsobem, jakým se vyrábí Kofola!


Už se těšíte na Svatomartinské víno 2023?

Už se těšíte na Svatomartinské víno 2023?

Co na tom vidíte? Tuhle otázku slýchám každý rok. Pokaždé se lehce pousměji. Stějně jim to nedá a také ochutnají. Svatomartinská vína z Moravy jsou vyzývavá a zvědavost nám nedovolí zůstat jen u řečí. 


Slípka Tour  Velké Bílovice 2023 - již za chvíli!

Slípka Tour Velké Bílovice 2023 - již za chvíli!

SLÍPKA TOUR 2023 unikátně spojuje skvělá suchá vína a špičková jídla

Dopřejte si gurmánský zážitek se špičkovými, výhradně suchými víny a delikátními pokrmy od šéfkuchařů zvučných jmen. Stačí přijet do Velkých Bílovic na SLÍPKA TOUR 2023. 


Novinka od Hrabalů přímo nečekaná

Novinka od Hrabalů přímo nečekaná

Nečekaná novinka ze sedu a pořádně sladká!

Neobyčejné víno, které nebylo plánováno....a podařilo se. Pro příznivce sladkého pojetí vín přímo labužnický požitek. Ochutnejte spojení dvou různých světů v jedno. Voňavé víno připravené k pití již nyní s potenciálem zrání nejméně 8 let.


Nádoby na víno v historii

Nádoby na víno v historii

Dáme se lahvinku vína.... Předpokládáme, že bude skleněná.

V historii se víno uzavíralo nebo přepravovalo v různých kožených měšcích (kravských či kozích), keramických amforách nebo dřevěných sudech. Dříve se víno šenkovalo...