Powered by Smartsupp

Neronet - Červené víno

Neronet: Odrůda, která pozvedá Vaše chuťové buňky

Křížení a původ Neronet je unikátní česká odrůda hroznů, vzniklá křížením odrůd Alibernet, Modrý Portugal a Svatovavřinecké. Tento genetický mix vytváří víno s výrazným charakterem a zajímavým profilem. Neronet je typický pro Českou republiku a Slovensko, kde je ceněn pro svou adaptabilitu na místní podmínky a schopnost produkovat kvalitní vína.

Pěstování Neronet je odrůda, která vyžaduje pečlivý přístup k pěstování. Preferuje slunné a dobře odvodněné polohy. Jeho keře jsou robustní, s tmavými, téměř černými hrozny, které jsou odolné vůči většině běžných hroznových chorob. Díky tomu je Neronet ideální volbou pro ekologické vinice.

Charakteristika vína Víno z odrůdy Neronet se vyznačuje hlubokou rubínovou barvou a komplexním aroma. V chuti objevíme tóny zralých švestek, ostružin a vyzrálých borůvek a černého rybízu, doplněné jemným kořením a náznakem dubového dřeva. Víno má vysoký obsah taninů, které mu dodávají strukturu a potenciál pro dlouhodobé zrání.

Potenciál zrání Neronet se vyvíjí s věkem. Mladá vína jsou často robustní s výraznou tříslovinou a temně fialovou barvou, ale s přibývajícími lety se taniny zaoblují a víno získá na eleganci. Víno vydrží zrát v láhvi i více jak 15 let, během kterých se jeho chuťový profil stále vyvíjí.

Párování s jídlem Neronet je ideální pro párování s robustními a bohatými pokrmy. Vynikne vedle pečeného masa, zejména jehněčího nebo hovězího. Také se hodí k pikantním pokrmům, jako jsou uzená masa, zrající sýry a kořeněná jídla. Jeho silný charakter a bohaté taniny z něj dělají skvělého společníka k výrazným a intenzivním chutím. Možná i k doutníkům a kávě.

Představte si tyto tmavé, téměř černé hrozny Neronetu, visící na zelených vinných révách ve slunném vinohradu, a jak toto víno oživuje Vaše chuťové pohárky při každém soustu. Neronet – odrůda, která přináší do Vašeho skleničky bohatost chutí a barev, která jsou neobvyklá pro moravské červené suché víno.