Powered by Smartsupp

BLOG ze světa vína


Tramín červený - Aroma, které okouzlí

Tramín červený - Aroma, které okouzlí

Často má vyšší zbytkový cukr (polosuché nebo poloslaké víno), což mu dodává sladký, ale vyvážený charakter. Může mít i nádech medu nebo karamelu, což přispívá k jeho jedinečnosti. Zajímavou variantou je například naturální oranžový Tramín červený, který je zcela suchý a přitom nádherně voní a chutná.


Záhadná lahůdka Cardoncelli

Záhadná lahůdka Cardoncelli

Výborná kuliniřská surovina nebo i jen jako dochucující ingredience jak pro masové speciality tak i pro vegetariánské.. Často se používá v Itálii, kde ji vždy doprovází kvalitní italské víno. Pojďme poodhalit Cardoncelli.


Black Friday

Black Friday

V roce 2023 připadá Black Friday (Černý pátek) na 24. listopadu, a opět se očekává, že mnoho obchodů a e-shopů nabídne lákavé slevy a akce. Fenomén známý především v USA, se postupem času stal globálním komerčním svátkem, a to i v České republice.


Co je tiché víno?

Co je tiché víno?

Tiché Víno: Více než jen obyčejný nápoj

Tiché víno, často označované jednoduše jako "víno bez bublinek", je mnohem více než jen obyčejný nápoj. Představuje kulturní dědictví, umění a vášeň vinařů. Dnes se ponoříme do tohoto fascinujícího světa a objevíme, co dělá tichá vína tak jedinečná.