Powered by Smartsupp

Neronet: Český Vinařský Rebel, Který Má Co Nabídnout!

Dlouhých 26 let se pan profesor Kraus snažil dotáhnout k registraci této odrůdy, která je plná překvapení, trochu svérázná, ale nakonec zjistíte, že ji prostě musíte mít rádi. 

Neronet: Narozena z Lásky... a trocha Vědy

Neronet není jen tak ledajaká odrůda. Vznikla spojením mezi Alibernetem a Svatovavřineckým spolu s Modrým Portugalem (ano, vinořství je plné romantiky), a narodila se v roce 1965 v Lednici na Moravě. Celé schém vzniku je však mnohem složitější a možná by mohlo až nudit.

Barva a Chuť: Wau, něco nečekaného

Neronet má barvu tmavě fialovočernou, jako táva z borůvek. A chuť? Představte si vyzrálé borůvky, ostružiny nebo černý rybíz s občasným dotekem koření a tabáku. No řekněte, která domácí odrůda to má?

Archivační Potenciál: Jako Dobrý Příběh, Který Stárne s Vámi

Vína z Neronetu nejsou pro ty, co se spokojí s "průměrem". Jsou to vína pro ty, co chtějí něco, co zraje s grácií a elegancí. Chcete víno, které bude za pár let vyprávět ještě lepší příběh? Neronet je vaše volba.

Neronet v Kuchyni: Nejen o Víně, Ale i o Dobrém Jídle

A k čemu Neronet podávat? Vyzkoušejte ho s něčím, co má charakter – třeba s tučnějším masem, zveřinou nebo zrajícím sýrem z Normandie. Neronet se nebojí silných chutí, ba naopak, s nimi se cítí jako doma. Tajný tip: podávejte ke kávě nebo doutníku!

Proč Mít Neronet ve Vašem Vinném Repertoáru?

Neronet není jen víno. Je to příběh, je to zážitek, je to trocha moravské vinařského odvážlivosti v každé láhvi. Když si dopřejete Neronet, nabídnete něco víc než jen víno – nabídnete část vinařského dobrodružství. 

PS:A teď vážně, milí vinaři, co si o Neronetu myslíte? Máte s ní zkušenosti? Napište mi do chatu, ať můžeme sdílet naše vinařské příběhy. Na zdraví! 🍷🥂