Powered by Smartsupp

Black Friday

Historie Black Friday

Původ pojmu "Black Friday" se datuje do 50. let 20. století ve Filadelfii, USA. Označoval den po Díkuvzdání, kdy se město zaplnilo davem nakupujících a turistů, kteří přijeli na slavný armádní fotbalový zápas. Místní policie tento den nazvala "Černý pátek" kvůli extrémnímu provozu a chaosu na ulicích.

V 80. letech se význam termínu transformoval. Obchodníci začali "Black Friday" používat v pozitivnějším kontextu, označující den, kdy se ztrátový "červený" účetní záznam (červené číslice) mění na ziskový "černý" (černé číslice). Tento den se rychle stal neoficiálním začátkem vánočního nákupního období v USA.

Black Friday v České Republice: Od Importu k Tradici

Postupný Nástup: V České republice se Black Friday začal objevovat s rozvojem e-commerce a globalizace v prvním desetiletí 21. století. Původně byl tento den spojen pouze s velkými mezinárodními řetězci, ale postupně se rozšířil i mezi menší obchodníky a lokální e-shopy.

Dnešní Popularita: Dnes je Black Friday v České republice dobře známý a široce akceptovaný. Mnoho spotřebitelů tento den vyčkává s velkými nákupy, ať už elektroniky, oblečení, kosmetiky, nebo i vína a dalších luxusních zboží. Obchodníci se snaží přilákat zákazníky různými akčními nabídkami a slevami, často rozšiřující se i na celý následující víkend až po tzv. Cyber Monday.

Black Friday 2023: Co Očekávat?

V roce 2023, kdy Black Friday připadá na 24. listopadu, lze očekávat, že jak kamenné obchody, tak e-shopy v České republice připraví pro zákazníky řadu atraktivních nabídek.

Tipy pro Zákazníky:
  1. Plánujte Předem: Prozkoumejte nabídky a slevy předem, abyste věděli, co chcete koupit.
  2. Srovnávejte Ceny: Ujistěte se, že sleva je opravdu výhodná.
  3. Pozor na Zásoby: Některé produkty mohou být rychle vyprodány.
Závěr

Black Friday se v České republice stal nejen dnem velkých slev, ale i symbolem startu vánočního nákupního šílenství. Ať už plánujete nakupovat online nebo v kamenných obchodech, Black Friday nabízí širokou škálu možností pro každého. Připravte se tedy na 24. listopad 2023 a užijte si výhody, které tento den přináší!